Zjazd čarodejníc

Autor: Jana Bekešová | 20.10.2013 o 16:21 | (upravené 20.10.2013 o 16:32) Karma článku: 6,49 | Prečítané:  1669x

Stredovek je už dávno preč, ale predstavte si, že jeho pozostatky nás mátajú dodnes. Sú to čarodejnice, čo nechcú ostať v minulosti, ale vehementne sa hrabú aj k nám do prítomnosti. Nečarujú už síce , ako by ste mohli čakať, len všetko vedia, všade sú, všetko počujú, všetko vidia a sú najmúdrejšie na svete. A to je ich čarodejnícka moc.

Nedajbože, aby niekto povedal niečo, čo sa im nepáči, aby ukázal, že si niečo v živote predstavuje alebo chce urobiť inak, ako si myslia oni, že by to malo podľa ich čarodejníckych pravidiel byť a už je oheň na streche. Využijú svoje čarodejnícke schopnosti, nájdu si ho nech by bol hocikde a pustia sa doňho celou svojou silou a klebetnosťou. Vyhrabú všetko, čo kde kedy povedal a zneužijú to na jeho zničenie a poníženie. Samozrejme si to všetko prispôsobia na svoj spôsob, aby sa im to hodilo do ich krámu. Poprevracajú pravdu neuveriteľným spôsobom, vysmejú sa z vecí, ktoré pre normálneho človeka vôbec smiešne nie sú, trhajú a kmášu ako najlepšie vedia, aby z chudáka neostali ani len franforce. Ten, kto sa s nimi pustí do boja to má už dopredu prehraté, pretože sa ho nikto nezastane. Aj keď s úbožiakom veľa ľudí cíti a má ten istý alebo podobný názor ako on, nikto nemá odvahu, pustiť sa do boja s týmto uragánom v ľudskej, vlastne čarodejníckej koži. Každý chce mať pokoj a nebude si s týmito čarodejnicami špiniť prsty. A tak chudák prenasledovaný skončí na pranieri čarodejníckych výmyslov a výsmechu a všetci sa iba užasnuto prizerajú, čo sa to vlastne deje.

Najlepším miestom na takýto zjazd čarodejníc je v dnešnej dobe je internet. To si čarodejnice založia facebookovú skupinu. Maskujú sa nejakou bohumilou činnosťou a zatiahnu do tejto skupiny aj celkom nevinných ľudí, ktorí nemajú ani potuchy, o čo sa vlastne jedná. Nikto z nich tieto čarodejnice nepozná, lebo často, i keď nie všetky, vystupujú pod falošným menom a na profile nemajú žiadnu podobizeň, čo by ich prezradila. Niektoré sú také smelé, že sa odvážia vystupovať aj pod vlastnými menami, pretože  možno ani nechápu, že ich činnosť je niečo, čo nie je v súlade s morálkou.  Sú majsterkami v surfovaní po internete a nájdu tam všetko, čo k svojmu čarovaniu potrebujú. Začarujú aj mnoho ľudí, ktorí sa nejakým činom dostali na ich skupinu a zaslepia ich svojimi peknými rečami. A potom sa to začne. Nájdu si niekoľko ľudí, čo sa nesprávajú podľa ich čarodejníckych pravidiel a pustia sa do práce. Ostatní členovia skupiny len s otvorenými ústami pozerajú, čo sa to tam deje. Samozrejme, že aj keď im je napadnutých ľúto, neodvážia sa ozvať, aby sa aj oni sami nestali terčom toho hrozného novodobého čarovania. Iní mávnu rukou a radšej zo skupiny odídu alebo sa tvária ako mŕtvi chrobáci. A čarodejnice sú na koni, podajú si úbožiakov, ktorých si vybrali až kým ich celkom nezničia. Nestačí ani, aby takýto úbožiak skupinu opustil, pretože si ho nájdu, nech by bol kdekoľvek a aj bez jeho prítomnosti a bez toho, aby sa mohol brániť rozvíjajú na skupine svoje čarodejnícke praktiky a klebetia a klebetia a klebetia až do omrzenia. Nikto nevie, kedy ich to prestane baviť a kedy prestanú. Aj keď sa ich pokúšate ignorovať, oni sa vám vždy pripomínajú na úplne nečakaných miestach a aj vtedy, keď vy ste už na ne dávno zabudli a chcete si žiť svoj pokojný život bez čarodejníc.

Hja, nemali ste ísť na Facebook a už vôbec nie do ich skupiny. Ale keby ste to boli vedeli predtým, než ste do tej pasce padli, tak si dáte lepší pozor. To je už riziko internetu, ak raz dáte k dispozícii svoje údaje, musíte počítať s tým, že sa nájdu čarodejnice, ktoré tie vaše údaje zneužijú. Tak sa nesťažujte. Je to vaša vlastná vina.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Po kose na Krym? Zakopnete o tank

Vreckový sprievodca cestovateľov po východných teritóriách, časť III.

KOMENTÁRE

Mala byť ombudsmanka aj na pochode za rodinu?

Bubon, koláž Krista a zástava, celý výjav pripomínal akúsi civilnú procesiu.


Už ste čítali?